November 12, 2018

blog.enedue24.net.pl

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Pozyskaj wiedzę na temat tego, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, ponieważ prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron zarządza

Najważniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w łonie matki

Sposób połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec albo jako viagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają wytwarzanie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje przeróżne zmiany w organizmie oraz zachowaniu chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym skutkiem aktywności testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra zel

problemy z potencją