November 18, 2018

blog.enedue24.net.pl

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej pełnoletnich mężczyzn aktywnych seksualnie. Polega na wytrysku, który pojawia się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia współżycia albo po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych facetów, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne. Nie jest także powodem do niepokoju, jeśli zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W tych przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Głównie dotyczą one sfery psychicznej. Problemy z wytryskiem mają faceci narażeni na nagminne sytuacje stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i osób odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Sporadycznie wynika ona z nieodpowiednich zachowań wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz zaburzenia neurologiczne, głównie te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być powodowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalewitra

problemy z potencją