November 12, 2018

blog.enedue24.net.pl

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do własnych wymogów zarówno ciuchy, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg szczerości sprzedawców jest różny, a w przypadku wielkich sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty również mogą sugerować, że zatuszowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy także widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle szybko psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując kupna przez net zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy wyrób ma jedynie jej śladowe ilości.
Towar zrobiony z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

moda